S A Y S U S H I

Sushi Środa Śląska

Środa Śląska, Legnicka 12 +48 739 988 559 saysushi2022@gmail.com

Gdzie zjeść w Środzie Śląskiej? | Say Sushi

    Jesteś tutaj!
  • Home
  • Gdzie zjeść w Środzie Śląskiej?

Dlaczego warto odwiedzić Środę Śląską?

Środa Śląska określana jest mianem Miasta Skarbów. To właśnie tutaj odnaleziony został jeden z najcenniejszych europejskich skarbów. Była to kolekcja monet i klejnotów należąca do średniowiecznych monarchów, która została wyceniona na 250 milionów złotych.

Środa Śląska położona na Dolnym Śląsku w sercu Krainy Łęgów Odrzańskich na Szlaku Odry co roku jest odwiedzana przez wielu turystów. Przez miasto płynie rzeka będąca lewym dopływem Odry – Średzka Woda. Przyjezdni chętnie spacerują po Starym Mieście i okolicznych deptakach oraz parkach. Zwiedzają kościół pw. Św. Andrzeja, ruiny zamku przy ulicy Cmentarnej czy Ratusz, w którym aktualnie znajduje się Muzeum Regionalne, a w nim korona średzka pochodząca z przełomu XIII i XIV wieku.

Co zjeść w Środzie Śląskiej?

Po posiłku dla duszy przychodzi czas na posiłek dla ciała i wtedy rodzi się pytanie: „gdzie zjeść w Środzie Śląskiej?” Wybór jest spory, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od tradycyjnej kuchni polskiej, po taką w nowoczesnym wydaniu, pizzę, makarony, kebab, sushi i burgery.

Wyjątkowym miejscem, jedynym takim w całym powiecie średzki jest sushi bar. Restauracja japońska pod nazwą Say Sushi serwuje tam pyszne orientalne dania oraz sushi. Pracujący w lokalu sushi szefowie to uczniowie Mistrza Świata Sushi Alona Thana, co widać i czuć, bo wykonanie i smak jest wyśmienity. Autorskie sosy i zupy gotowane od podstaw, a także dbałość o jakość i świeżość oraz estetyka podania sprawiają, że goście chętnie tu przybywają. Wszystkie potrawy przygotowywane są dopiero po tym jak zostaną zamówione, co gwarantuje bezpieczeństwo i wybitny smak. Nie ma potrzeby wyjazdu do odległej Japonii, by poczuć orient na języku.

W ofercie można znaleźć oprócz zup i przystawek pojedyncze rolki sushi, jak i zestawy. Te ostatnie są podzielone ze względu na wielkość: mały, średni, duży i zawartość: tempura, krewetka, wege, surowy czy bez surowej ryby. Premium set jest wyjątkowym zestawem, najbogatszym i najbardziej różnorodnym. Polecany jest dla największych fanów sushi.

Jedzenie na dowóz Środa Śląska

Kiedy jesteś na wycieczce lub przejazdem i zastanawiasz się, gdzie zjeść w Środzie Śląskiej koniecznie wstąp do Say Sushi. Ta restauracja japońska ma świetnie rozwiniętą ofertę na wynos i dowóz. Wszystkich, którzy odbiorą osobiście zamówienie z zestawem na wynos restauracja nagradza darmową rolką sushi. Podróżni zatrzymujący się w okolicy mogą zamówić sushi z dostawą – dowóz jest możliwy w promieniu 12 km wokół miasta. Można składać zamówienia osobiście w lokalu, w podwórku przy ulicy Legnickiej 12, dzwoniąc pod numer telefonu 739988559 lub przez ich sklep online: www.sklepy.nomee.pl/saysushi. Wszystkie trzy kanały zamówień działają szybko i nie trzeba długo czekać na jedzenie. 

Wycieczka z dziećmi

Podróż z dzieckiem stawia dodatkowe wymagania, a wybór restauracji może się okazać kłopotem. W Say Sushi pod samym lokalem jest duży bezpłatny parking oddalony od ruchliwej drogi, więc dzieci mogą bezpiecznie biegać po podwórku.

Latem funkcjonuje tu ogródek, więc można zjeść sushi pod chmurką lub parasolem, napić się lemoniady lub zjeść pyszne i zdrowe słodkie sushi – o smaku szarlotki lub bananowca.

Nie musisz rezygnować z sushi, jeśli Ty lub któryś z członków twojej rodziny jest na specjalnej diecie lub ma alergię na gluten lub laktozę. Poinformuj o tym obsługę, a otrzymasz wiele propozycji. Dla kobiet w ciąży sushi zostanie przygotowane indywidualnie, by było bezpiecznie i zdrowo – bez surowych ryb, ostrych dodatków z dużą ilością świeżych warzyw i owoców.

Jeśli podróżujesz z maluszkiem, Say Sushi to strzał w dziesiątkę. Lokal w środku jest niewielki, więc nie ma gwaru, hałasu i wielu obcych ludzi. Wygodne kanapy dla rodziców, a dla niemowlęcia krzesełko do karmienia zapewnia komfort wszystkim członkom rodziny. Po posiłku wygodnie przewiniesz dziecko na przewijaku, a także podgrzejesz dla niego danie w słoiczku. Wystarczy poprosić obsługę, która w podgrzewaczu przygotuje posiłek lub mleko dla brzdąca.

Say Sushi oddalone jest od Starego Miasta jedynie 3 minuty pieszo. Więc gdy już zjesz, zostaw samochód w podwórku, weź wózek i idź na spacer z rodziną zwiedzać to piękne miejsce.

Usiądź i zjedz na miejscu w Say Sushi!

Rezerwacja stolika

+48 739 988 559